Bevezető - Az IQ és a nemi különbségek kérdésköre
Vannak olyan tudományos kérdések, amelyeket az átlagnál jóval érzékenyebben érintenek egyes férfiakat. Az egyre növekvÅ‘ és fejlÅ‘dÅ‘ civilizáció magas szintre jutásával a nÅ‘i nem domináns szerepet tölt be a legtöbb családban, átveszi a családfÅ‘ szerepét, s mivel a diszkrimináció betiltása már nem fordÃthaó vissza, az egyenjogúság megszerzésével a nÅ‘k lehetÅ‘séget és biztos hátteret kaptak a bizonyÃtásra, mÃg egyes férfiak eközben félelmet és haragot éreztek és éreznek még ma is. Az ilyen férfiak féltik a hatalmukat a nÅ‘k felett, nem bÃrják elviselni hogy nem tekintik Å‘ket felsÅ‘bbrangúaknak a nÅ‘ktÅ‘l és ez már-már betegesen megmutatkozik. Ezért szemrehányásokat tesznek rájuk, meg akarják Å‘ket félemlÃteni,ami sajnos legtöbb esetben sikerül (például családon belüli bántalmazás, a ki az erÅ‘ a házban fitogtatása) majd hogy vÃgasztalják egymást bánatukban, sértÅ‘ vicceket találnak ki a nÅ‘k ellen, minden indok nélkül és leisszák magukat a sárga földig a már amúgy is megszokott kis kocsmában hogy jót mulassanak.
Larry Summers, a Harvard Egyetem elnöke ilyen gyenge pontra tapintott rá egy a Time magazinban tett nyilatkozatával, amelyben kijelentette, hogy mivel a férfiak genetikailag az erÅ‘ és a hatalom megszerzésére vannak beprogramozva, agyuk egyoldalúlag  legfÅ‘képp csak erre összpontosÃt, majd jöhetnek az egyéb dolgok. Ellentétben a nÅ‘i agy sokkal bonyolultabb a férfiak agyától, a nÅ‘k képesek egyszerre több mindenre figyelni. Egyazon idÅ‘ben akár három felé is képesek a gondolataikat irányÃtani. Még belegondolni is ilyesztÅ‘.Az IQ és a nemi különbségek kérdésköre ugyanis a világ természettudományos megismerésén messze túlmutató terület. Mert mi történik akkor, ha kijelentjük, hogy a férfiaknak veleszületetten gyengébbek a térbeliséggel kapcsolatos képességei? Ma már egyre több nÅ‘i pilótákat képeznek ki az egyesült államokban, és valljuk be nem véletlenül. A 21.századi kutatások alatt  minden tudományos eredmény is ezt támasztja alá: nÅ‘k és férfiak, nem vagyunk egyformák. Nemcsak testfelépÃtésünkben, de agyunk szerkezetében is visszavonhatatlanul és megmásÃthatatlanul különbözünk. A fizikai felépÃtésünkben mutatkozó különbségeket azok szembeötlÅ‘ volta miatt nehéz lett volna valaha is vitatni, az agyunk szerkezetében mutatkozó differenciákról viszont mind a munkában, mind privát szféránkban hajlamosak vagyunk nem venni tudomást arról, hogy a nÅ‘i agy kiemelkedÅ‘en magas intelligenciahányadossal rendelkezik. Pedig a félreértéseket, s végeredményben a szenvedést mindig és mindenütt az önismeret hiánya, az igazság figyelmen kÃvül hagyása, vagyis a tudatlanság eredményezi.
Harcolhatunk mi férfiak bármily elszántan, az élet különbözÅ‘ területeit akkor is hozzá lehet rendelni a férfi/nÅ‘i princÃpium valamelyikéhez. Mert amÃg a férfit erÅ‘ és hatalom érdekli leginkább, a harc, a vadászat, addig a nÅ‘ bölcsességének köszönhetÅ‘en visszafordÃthatalanul érte el méltó helyét a világban és lassan de biztosan átveszik felettünk mi férfiak felett az irányÃtást. Igen Uraim ez a jövÅ‘ s talán ez az emberiség sorsa is egyben, az evolúció 3. és egyben rendeltetésszerűen végsÅ‘ szakasza.
 Hamarosan folytatjuk...
                                 Dr. Kolosszár Tamás
                                  Â